Jak napisać artykuł, aby inni chcieli go czytać? 5 sposobów na zwiększenie jego atrakcyjności

  • by

Zastanawiasz się co wpływa na to, że jedne artykuły są bardziej poczytne od drugich? Owszem, jest to ciekawa tematyka, ale nie tylko to. Jeśli chcesz dowiedzieć się co jeszcze wpływa na atrakcyjność tekstów, koniecznie czytaj dalej i dowiedz się jak napisać artykuł, który będzie przyciągał czytelników!

1) Zasada litery F

W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych i ciągłego scrollowania ekranu, wielu użytkowników sieci przeczyta tylko kilka pierwszy linijek Twojego tekstu. Coraz więcej badań mówi o tym, że korzystając z Internetu nasz wzrok wykonuje ruch podobny do litery F. Pierwsze wersy są czytane i jeśli nas nie zainteresują, reszta przepada w czeluściach sieci. Ma to przełożenie również na Twój artykuł. Jeśli nie zatrzymasz czytelnika, nie poruszysz ważnej dla niego kwestii w kilku pierwszych zdaniach nie masz co liczyć, że wejdzie i przeczyta cały tekst, nawet jeśli znajdowałby się w nim wyjątkowo cenne informacje. Jednym słowem musisz się go odpowiednio zareklamować i masz na to dosłownie kilka linijek!

2) Akapity, akapity i jeszcze raz akapity

Przyznasz, że zlany w jedną całość tekst jest mało atrakcyjny? Już samo patrzenie na niego przytłacza, a gdzie dopiero czytanie. Chcąc dowiedzieć się jak napisać artykuł musisz pamiętać o jego odpowiedniej prezentacji wizualnej. Nie tylko o podziale na akapity, ale także pogrubieniach, zastosowaniu śródtytułów, a nawet zdjęć. To wszystko ma na celu przyciągnięcie uwagi, łatwiejsze czytanie, a w dłuższej perspektywie czasu spowodowanie, że zyskasz wiernych czytelników swoich wpisów.

3) Nie komplikuj!

O ile nie chcesz docierać do wąskiego grona specjalistów, unikaj fachowej terminologii. Staraj się pisać prostym i przystępnym językiem. Zachowuj porządek i umiar, nie skacz po tematach. Najlepiej na starcie przygotuj sobie plan artykułu i potem rozwijaj poszczególne myśli. Taki zabieg pozwoli Ci uporządkować temat i o wiele ciekawiej napisać artykuł.

4) Jak napisać artykuł? Bądź praktyczny!

Niech poruszane przez Ciebie tematy wnoszą coś do życia Twoich czytelników. Nikt przecież nie chce czytać treści, które nie pomogą mu rozwiązać problemu, ulepszyć życia, czy wnieść do niego odrobinę radości. W każdym z tych przypadków, staraj się podawać praktyczne rozwiązania i o ile to możliwe błyskotliwe. Przyznaj, że gdyby nie ciekawy tytuł i jasne porady dotyczące tego jak napisać artykuł, nie przeczytałbyś do końca tego tekstu. 😉 Niech i to da Ci do myślenia!

5) Nie zapominaj o słowach kluczowych!

Chcąc dowiedzieć się jak napisać atrakcyjny artykuł, który opublikujesz w sieci, musisz pamiętać o odpowiednim doborze słów kluczowych. Jak je znaleźć? Wystarczy, że skorzystasz z darmowego planera słów kluczowych Google Ads lub innych dedykowanych do tego celu narzędzi. Wpisując ogólne słowa charakteryzujące tematykę Twojego artykułu, dostaniesz gotowe frazy, jakie powinieneś wykorzystać w jego treści, tak aby więcej osób mogło do niego dotrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *